چرا نباید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت بخریم ؟

چرا نباید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت بخریم ؟

همانطور که میدانید در سال های اخیر بدلیل رشد روزافزون جمعیت .مصرف مواد غذایی بخصوص آب شرب رو به افزایش بوده که باعث تغییر در تولید و ارائه آب شرب شده است .در کشورما نیز در سال های اخیر بدلیل افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ و افزایش مصرف آب و همچنین بدلیل کمبود بارشها در فصل زمستان .

شرکت آب و فاضلاب مجبور به برداشت آب از چاه های زیر زمینی و قنوات شده است تا بتواند به شبکه آبرسانی کمک کند .این امر به جبران کمبود آب کمک می کند اما از چند جهت دارای معایب بزرگی است .

چون آبی که از چاه ها برداشت می شود به دلیل حرکت در لایه های مختلف زمین با مواد گوناگون ترکیب شده و آب سختی بالایی پیدا می کند دوم اینکه بدلیل نفوذ فاضلاب چاه های خانگی به آب های زیر زمینی . دچار آلودگی میکروبی شده و نیترات آب بالا می رود .

چرا نباید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت بخریم ؟

مشکلات دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت

1- در دستگاه های تصفیه آب خانگی ارزان قیمت بدلیل عدم استفاده از فیلتر اسمز معکوس در صد جذب املاح و مواد اضافه آب کاهش پیدا کرده و به پایین ترین سطح خود می رسد به همین دلیل آب با دقت پایین تصفیه می شود . در شهر های بزرگی مانند تهران که از آب چاه برای تامین آب شرب استفاده می شود . استفاده از این فیلتر یک ضرورت بزرگ به نظر می رسد تا آب با دقت بیشتری تصفیه شود . علاوه بر آن این فیلتر نیز قادر است بیشتر میکروب و انگل و نیترات آب را حذف کند .

2 – در دستگاه های ارزان قیمت برخی فروشندگان به دلیل سود بیشتر از فیلتر های نامرغوب استفاده می کنند که این فیلتر ها علاوه بر قدرت پایین جذب مواد و املاح آب . به دلیل بی کیفیت بودن ممکن است باعث بروز بیماریهای گوارشی و غیر قابل جبران شوند و یا طعم و بوی آب را خراب کنند . لذا به این نکته حتماً توجه بیشتری داشته باشید .

3 – در ساخت دستگاه های تصفیه آب ارزان قیمت از قطعات و لوازم بی کیفیت استفاده می شود که این امر علاوه بر تحمیل هزینه های جانبی(اعم از تعمیر و یا عدم کارایی مناسب دستگاه ) ممکن است باعث بروز بیماری های مختلف شود . چون بیشتر قطعات دستگاه تصفیه آب پلاستیکی است و باید از مواد نو تهیه شود و دارای شفافیت باشد . که ممکن است این مسئله رعایت نشود و چون مشتری نیز به این امر آگاهی ندارد باعث بروز مشکل و بیماری برای خریداران شود .

حال با در نظر گرفتن این موارد پیش پا افتاده باید متوجه این امر شده باشید که چرا نباید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت تهیه و از آن استفاده کرد

بخاطر کمی ارزانتر خریدن سلامتی خود را به خطر نیاندازید .

admin

مهندس رحیم آقایی هستم موسس شرکت تلاش گستر آب آذربایجان و مدیر وبسایت فروشگاه آنلاین محصولات تصفیه آب تابا واتر با سابقه ای 10 ساله در بخش دستگاه های تصفیه آب .

اخبار مرتبط